• logo
 • Môj profil
 • je prázdny
  za 0.00,- €
CuteArt.sk - Daruj Dokonalý Darček!

Ideálny svadobný photoshooting...

 •  

....alebo keď nevesta a ženích pózujú presne tak, ako si to vy predstavujete...

Pevne verím, že som vás nezmiatla názvom žurnálu...jedná sa totiž aj o návod na výrobu...

Takže pekne po poriadku...

Máme tu dvoch zaľúbencov, nevestu a ženícha, ktorých treba pekne nafotiť.
 


Keďže zaľúbenci sú vlastne figúrky (vyrobené podľa fotografie) na svadobnú tortu, bolo by úplne najideálnejšie odfotiť ich na torte... Už mi pri tejto myšlienke trhalo kútikmi úst..."...to mám akože teraz piecť?!?"... Pobavila som sa sama na sebe a potom som sa prudko zamyslela...až som nakoniec vymyslela, že si svadobnú tortu predsa len "upečiem", ale takú:

 • ktorá sa nepokazí
 • ktorú môžem použiť pre fotenie aj ďalších výrobkov
 • ktorá bude variabilná a bude možné ju zakaždým pretvoriť podľa potreby


Nápad bol na svete, ide sa na to! Na "upečenie" takejto torty budeme potrebovať:

 • okrúhle (ale môžete mať aj hranaté) kartónové alebo drevené (preglejkové) krabičky v rôznych veľkostiach
 • akrylové farby, gesso pastu
 • štetec, hubku na riad
 • dekorácie podľa vlastnej nálady a potreby (ja som si pripravila perličky a stuhu)
 • tavnú pištoľ
 • šálku kávy (pre kreatívnejšiu myseľ)

   
 

 
Môžeme začať!

Na tortu som spotrebovala iba krabičky samotné, vrchnáky som nepoužila. Natrela som hrany každého poschodia gesso pastou, pre ich zjemnenie, aby nepôsobili tak ostro. Môžete si pokojne touto pastou natrieť celú plochu krabičky, pretože gesso pasta kamufluje textúru dreva a potom nepotrebujete viac vrstiev farby.


  
 

Môžeme si namiešať farbu a ide sa natierať. Na nanášanie farby používam radšej hubku, pretože po štetci ostávajú stopy. Zvolila som maslovú farbu, hlavne kvôli neveste, keďže je biela a stále musím dbať na to, že dôležitý je ten párik na torte, nie torta samotná. Na spodné aj vrchné poschodie som naniesla dve vrstvy farby.

 
 

Chcela som, aby torta korešpondovala trochu s kvetinovými ozdobami na nevestinej hlavičke a ženíchovom klobúku. A tiež, aby nebola úplne fádne maslová. Takže stredné poschodie by malo tortu trochu oživiť. Dorazil aj pomocník, ktorý farbu, aj napriek tomu, že sa mu zdala málo zelená, schválil...

  

Stredné poschodie sa teraz absolútne nehodilo k maslovej ... no tak hybaj oživiť a doladiť....samozrejme, maslovou...


 

Teraz boli korpusy pripravené a ja som začala štartovať tavnú pištoľ. Lepidlo som nanášala z vnútornej strany okrajov, tak, aby mi nepretekalo na vonkajšiu, nafarbenú stranu..ono je ho potom totiž vidieť a na fotografiách by to narobilo peknú neplechu. Postupne som všetky korpusy spojila a bolo napečené. 

Zdobenie som musela zvážiť...pripravené perličky mi príliš ťahali pozornosť na tortu samotnú a stuha sa krásne hodila k baze, ktorej je teraz všade kopec a jej kvety na mňa pôsobia ako svadobný závoj...bolo teda rozhodnuté!

 


Stuhu som nalepila na tortu len v zadnej časti. Ako som totiž spomínala, tá stuha pôjde zrejme čoskoro dole a torta bude vyzerať nabudúce úplne inak... S tými stuhami som sa zrejme nemýlila, pozrite, ako sa s bazovými kvetmi k sebe pekne hodia...

 


Vy sa pri zdobení vašej torty môžete realizovať aj technikou decoupage...krásne kvetinové servítky môžu váš výtvor tiež nádherne ozdobiť!

A konečne nastáva tá chvíľa a ide sa fotiť!!! Túto časť mám najradšej... Hlavne, keď, ako som písala, aj nevesta aj ženích dokonale spolupracujú. Dokonca ani nemrkli...! ☺

 


Verím, že ste si v našej záhrade trochu oddýchli a že sa vám celý proces páčil.

Želám krásne dni plné voňavých bazových kvetov!

Vaša Martina - CuteArt ♥♥♥