• logo
 • Môj profil
 • je prázdny
  za 0.00,- €
CuteArt.sk - Daruj Dokonalý Darček!
DOBA DODANIA PRE VEĽKÚ VYŤAŽENOSŤ UPRAVENÁ!
(NEVZŤAHUJE SA NA RÚŠKA!)

Upozorňujeme, že doba dodania je orientačná,
vzhľadom k tomu, že sa
jedná o ručnú prácu.
Preto nás pri objednávaní tovaru, prosím, informujte,
ak potrebujete výrobky
na konkrétny termín.

OBJEDNÁVKY OD DIZAJNÉRA MagicArt:
predĺžená doba dodania u výrobkov
s dodaním do 7 dní na cca 14 dní!

OBJEDNÁVKY OD DIZAJNÉRA CuteArt:
individuálne dodanie pre veľkú vyťaženosť,
informujte sa vopred!

VÝROBKY SKLADOM SÚ DOSTUPNÉ,
ale aj tak do poznámky napíšte termín,
na kedy ich potrebujete mať dodané u vás doma!

BUĎTE, PROSÍM, TRPEZLIVÍ AJ PRI KOMUNIKÁCII,
MOMENTÁLNE NIE JE MOŽNÉ,
ABY SOM NA SPRÁVY REAGOVALA IHNEĎ!
ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE!
 Hodnotenie
5/5
 Kalkulačka mien
 QR code
QR code
BESTSELLER

Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)

Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1006077
Výrobca
CuteArt
MATERIÁL
POLYMÉR, KERAMIKA
37.70,- €Cena / 1 ks
do 14 dní
Kúpou tovaru získate 37 vernostných bodov.
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
... pre ezoterickú dušu a milovníčku lesa ...

Šálka  na kávu s kameňmi  bola vyrobená na objednávku a v mojej galérii slúži ako vzorka mojej práce.

Šálka je porcelánová, maľovaná farbami na porcelán v odtieňoch béžovej - s prechodom do bielej. Farba je zapečená na vysokej teplote a dobre drží (ale aj tak neodporúčam umývačku riadu!). Na šálke je vytvorený starý les, na miestach, kde nakukne aj slnko, sú kvetiny - modré a žlté....staré, bútľavé stromy obrastené machom ukrývajú v sebe na podšálke kamene: labradorit, ametyst, ruženín, mesačný kameň a akvamarín.

Les je polymérový, maľovaný akrylovými farbami. Šálka je prelakovaná akrylovým lakom.


 

Niečo málo o kameňoch:

Labradorit:

Labradorit, pripomínajúci mesačný kameň je kameňom mystiky a ochrany. Vďaka týmto vlastnostiam sa odporúča mať ho pri sebe preventívne. Absorbuje negatívnu energiu, odkloní ju od aury a vyčistí prostredie. Jeho sila spočíva v prepojení duchovného a nadzmyslového so zemským, a tým zasvätenie do tajomných mystérií.

Kameň posilňuje intuíciu, ktorá tvorí základ videnia a pochopenia posolstiev. Otvára tretie oko a bránu do podvedomia človeka, eliminuje strach a neistotu, ktorá pochádza z minulých životov. Podporuje koncentráciu, zrod nových myšlienok a nápadov na riešenie problémov, ktoré sa vyskytujú v živote každého človeka. Pomáha nájsť gro a koreň problému, odstraňuje depresie a pocity bezmocnosti.

Labradorit ocenia jedinci, ktorí mávajú ťažkosti s takzvanou aktívnou mysľou, pretože ju dokáže upokojiť. Veľmi významnou schopnosťou tohto mysteriózneho kameňa je posilnenie sebavedomia, viery v seba samého ako aj v silu vesmíru. Pomáha prijať zmeny a rôzne etapy, ktoré k životu patria.

Labradorit pomáha tiež dodržať predsavzatie, podporuje pevnú vôľu.

Ruženín:

Ruženínu sa hovorí aj „kameň univerzálnej lásky“. Vo všeobecnosti zvyšuje ruženín pocity lásky, ale čo je dôležité aj sebalásky. Posilňuje priateľstvá a prinavracia dôveru a harmóniu vzťahom, z ktorých sa vytratili.

Dodáva pocit pokoja a čistí i otvára srdce, do ktorého môže následne ľahšie preniknúť cit. Pomáha v obdobiach emocionálnych vypätí a v časoch smútku. Ľudia, ktorí ho nosia dokážu ľahšie odpustiť samí sebe.

Rovnako si takýto ľudia oveľa viac dôverujú a dokážu sa jednoduchšie prijať takí akí v skutočnosti sú. Ruženín je vhodným kryštálom aj v situáciách, keď človek potrebuje odpustiť niekomu inému.

Taktiež uvoľňuje potláčané emócie, negatívne i pozitívne a posilňuje pocity krásy. Hovorí sa tiež, že pomáha vyliečiť zlomené srdce a pomáha zľahčovať všetky emocionálne traumy.

Ruženín rovnako vyvoláva v ľuďoch nežnosť, upokojuje myseľ a navracia harmóniu medzi ľudí s konfliktom. Podporuje vernosť vo vzťahoch. Keď sa daruje na druhé výročie svadby, upevňuje manželský vzťah.

Okrem spomínaných účinkov dokáže ruženín tiež ochrániť pred negatívnou energiou a pred znečistením okolitého prostredia.

Mesačný kameň:

Mesačný kameň je kameň nových začiatkov. Ako napovedá jeho meno, je silne spojený s Mesiacom a s intuíciou. Podobne ako Mesiac je aj kameň spojený s premietaním a spomínaním, pretože aj Mesiac neustále dorastá a ubúda, čím pripomína, že všetko je súčasťou cyklu zmien. Najsilnejšie tento kameň pôsobí na utíšenie citov.

Mesačný kameň vyťahuje na povrch veci, ktoré boli doposiaľ uzavreté v podvedomí. Zvyšuje intuíciu a empatiu. Vyvoláva zrozumiteľné živé sny, obzvlášť v dobe splnu.

Tradične sa používa ku zvyšovaniu duševných schopností a rozvíjanie vešteckého umenia. Je možné nosiť ho ako prívesok dodávajúci odvahu k prijímaniu duševných darov.

Na duševnej úrovni mesačný kameň ukľudňuje prehnané reakcie na emotívne situácie. Je nabitý vrúcnou, pasívnou (prijímacou), ženskou energiou. Udržuje v rovnováhe mužskú a ženskú energiu a pomáha mužom, ktorý sa chcú dostať do kontaktu so ženskou stránkou svojej osobnosti. Funguje ako dokonalá protilátka pre všetkých mužov typu „macho“ a prehnane agresívne ženy.

Mentálne otvára mesačný kameň myseľ náhlym a iracionálnym podnetom. Je ale treba mať na pamäti, že rozhodne nepomáha ilúzie v súvislosti s najrôznejšími túžobnými želaniami.

V citovej rovine uhladzuje narušenú citovú stabilitu a napätie. Celkovo ukľudňuje emócie a zvyšuje citovú inteligenciu. Pokiaľ sa položí na solar plexus, upozorní na už nefungujúce spôsoby chovania v citovom živote, ktoré je vďaka tomu možné preskúmať a odstrániť. Mesačný kameň prináša hlboké citové zotavenie. Hojí taktiež problémy hornej časti zažívacieho traktu, ktoré sú spojené s citovým napätím.

Ametyst:

Ametyst je mimoriadne blahodárny pre myseľ, ktorú dokáže podľa potreby ukľudniť aj povzbudiť. Pokiaľ meditujete, odvracia všetky myšlienky od všetkého svetského smeru k ukľudňujúcemu a hlbšiemu poznaniu. Vie zmierňovať obavy, umožňuje zlepšiť sústredenie a udržovať pod kontrolou všetko, čomu sa práve venujete. Napomáha prijímaniu nových myšlienok.

Kameň pôsobí priaznivo na schopnosť rozhodovania. Posilňuje zdravé racionálne uvažovanie majiteľa a podnecuje aj jeho duchovný náhľad. Súčasne podporuje premenu zámeru na skutočnosť. Po duchovnej stránke ukľudňuje a zjednocuje, napomáha prenosu nervových signálov mozgu. Pomáha pri nespavosti spôsobenou príliš veľkou aktivitou mysle a chráni pred opakujúcimi sa nočnými morami. Ametyst zlepšuje pamäť i motiváciu, pomáha zameraniu na realistickejšie ciele. Tiež pomáha zapamätať si sny a správne im porozumieť. Uľahčuje vznik názorných živých predstáv.

Ametyst udržuje rovnováhu medzi “vysokým“ a „nízkym“, zvyšuje citové sústredenie. Odstraňuje strach, zlosť, obavy a zlobu. Potláča smútok a ľútosť. Pomáha vyrovnať sa s prežitou stratou.

Ametyst je jedným z najspirituálnejších kameňov. Prináša božskú lásku, ponúka vhľad do skutočnej podstaty človeka, povzbudzuje k nezištnosti a duchovnej  múdrosti. Otvára cestu pre rozvoj intuície a podporuje telesné vlohy. Ide o vynikajúci kameň pre meditáciu a veštenie. Je možné ho umiestniť na tretie oko, aby povzbudil jeho činnosť. Pokiaľ máte ametyst pri sebe počas spánku, môžete sa dočkať zážitkov spojených s pobytom mimo tela.

Ametyst prináša intuitívne sny. Premieňa nižšiu energiu na vyššie vibrácie duchovnej a éterickej ríše.

Akvamarín:

Akvamarín je kameň symbolizujúci odvahu. Jeho ukľudňujúca energia potláča stres a ukľudňuje myseľ. Vnáša harmóniu do svojho okolia a chráni pred jeho škodlivým znečistením. V dávnych dobách sa verilo, že dokáže čeliť temným mocnostiam a súčasne získavať priazeň ducha svetla. Námorníci ho nosili ako talizman proti utopeniu.

V duševnej rovine je akvamarín duchovne spriaznený s citlivými ľuďmi. Má schopnosť vyvolávať toleranciu druhých. Prekonáva predsudky a poskytuje podporu všetkým odpovedajúcim jedincom. Povzbudzuje k prevzatiu zodpovednosti za vlastný osud. Pomáha utvoriť vytrvalú, čestnú a dynamickú osobnosť. Dokáže zlomiť staré sebaobranné naprogramovanie.

Akvamarín ukľudňuje myseľ a odstraňuje z nej nevhodné myšlienky. Filtruje informácie prúdiace do mozgu, zlepšuje vnímavosť, zbystruje intelekt a vo chvíľach zmätku vyjasňuje skutočné okolnosti. Vzhľadom k svojej schopnosti doťahovať veci až k potrebnému koncu je akvamarín vhodným pomocníkom pri uzatváraní záležitostí vo všetkých rovinách. Prečisťuje zablokovanú komunikáciu a zlepšuje sebavyjadrovanie. Ide o kameň, ktorý napomáha k porozumeniu skrývaným citovým stavom a súčasne vníma naše pocity. Zmierňuje obavy a zvyšuje citlivosť a vnímavosť.

V duchovnej rovine akvamarín zbystruje intuíciu a otvára cestu k predvídavosti. Je skvelý kameň pre meditáciu, navodzuje vyššie stavy vedomia a duchovného uvedomenia. Ponúka svojmu majiteľovi, aby slúžil prospechu ľudstva.

Akvamarín vytvára ochranný štít pre auru a uvádza do rovnováhy čakry. Prečisťuje krčnú čakru a udržuje komunikáciu s vyššími rovinami. Taktiež pomáha udržovať súlad medzi fyzickým a duchovným telom.Veľkosť:
 • šálka - výška 7 cm, horný priemer 8 cm
 • podšálka - priemer 11 - 13 cm
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 Aj toto si pozri!