• logo
 • Môj profil
 • je prázdny
  za 0.00,- €
CuteArt.sk - Daruj Dokonalý Darček!
DOBA DODANIA PRE VEĽKÚ VYŤAŽENOSŤ UPRAVENÁ!


Upozorňujeme, že doba dodania je orientačná,
vzhľadom k tomu, že sa
jedná o ručnú prácu.
Preto nás pri objednávaní tovaru, prosím, informujte,
ak potrebujete výrobky
na konkrétny termín.


VÝROBKY SKLADOM SÚ DOSTUPNÉ,
ale aj tak do poznámky napíšte termín,
na kedy ich potrebujete mať dodané u vás doma!

BUĎTE, PROSÍM, TRPEZLIVÍ AJ PRI KOMUNIKÁCII,
MOMENTÁLNE NIE JE MOŽNÉ,
ABY SOM NA SPRÁVY REAGOVALA IHNEĎ!
ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE!
 Hodnotenie
5/5
 Kalkulačka mien
 QR code
QR code
BESTSELLER

Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)

Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
 • Voňavý les - šálka na kávu (ametyst, labradorit, ruženín, mesačný kameň, akvamarín)
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1006077
Výrobca
CuteArt
MATERIÁL
POLYMÉR, KERAMIKA
37.70,- €Cena / 1 ks
do 14 dní
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
... pre ezoterickú dušu a milovníčku lesa ...

Šálka  na kávu s kameňmi  bola vyrobená na objednávku a v mojej galérii slúži ako vzorka mojej práce.

Šálka je porcelánová, maľovaná farbami na porcelán v odtieňoch béžovej - s prechodom do bielej. Farba je zapečená na vysokej teplote a dobre drží (ale aj tak neodporúčam umývačku riadu!). Na šálke je vytvorený starý les, na miestach, kde nakukne aj slnko, sú kvetiny - modré a žlté....staré, bútľavé stromy obrastené machom ukrývajú v sebe na podšálke kamene: labradorit, ametyst, ruženín, mesačný kameň a akvamarín.

Les je polymérový, maľovaný akrylovými farbami. Šálka je prelakovaná akrylovým lakom.


 

Niečo málo o kameňoch:

Labradorit:

Labradorit, pripomínajúci mesačný kameň je kameňom mystiky a ochrany. Vďaka týmto vlastnostiam sa odporúča mať ho pri sebe preventívne. Absorbuje negatívnu energiu, odkloní ju od aury a vyčistí prostredie. Jeho sila spočíva v prepojení duchovného a nadzmyslového so zemským, a tým zasvätenie do tajomných mystérií.

Kameň posilňuje intuíciu, ktorá tvorí základ videnia a pochopenia posolstiev. Otvára tretie oko a bránu do podvedomia človeka, eliminuje strach a neistotu, ktorá pochádza z minulých životov. Podporuje koncentráciu, zrod nových myšlienok a nápadov na riešenie problémov, ktoré sa vyskytujú v živote každého človeka. Pomáha nájsť gro a koreň problému, odstraňuje depresie a pocity bezmocnosti.

Labradorit ocenia jedinci, ktorí mávajú ťažkosti s takzvanou aktívnou mysľou, pretože ju dokáže upokojiť. Veľmi významnou schopnosťou tohto mysteriózneho kameňa je posilnenie sebavedomia, viery v seba samého ako aj v silu vesmíru. Pomáha prijať zmeny a rôzne etapy, ktoré k životu patria.

Labradorit pomáha tiež dodržať predsavzatie, podporuje pevnú vôľu.

Ruženín:

Ruženínu sa hovorí aj „kameň univerzálnej lásky“. Vo všeobecnosti zvyšuje ruženín pocity lásky, ale čo je dôležité aj sebalásky. Posilňuje priateľstvá a prinavracia dôveru a harmóniu vzťahom, z ktorých sa vytratili.

Dodáva pocit pokoja a čistí i otvára srdce, do ktorého môže následne ľahšie preniknúť cit. Pomáha v obdobiach emocionálnych vypätí a v časoch smútku. Ľudia, ktorí ho nosia dokážu ľahšie odpustiť samí sebe.

Rovnako si takýto ľudia oveľa viac dôverujú a dokážu sa jednoduchšie prijať takí akí v skutočnosti sú. Ruženín je vhodným kryštálom aj v situáciách, keď človek potrebuje odpustiť niekomu inému.

Taktiež uvoľňuje potláčané emócie, negatívne i pozitívne a posilňuje pocity krásy. Hovorí sa tiež, že pomáha vyliečiť zlomené srdce a pomáha zľahčovať všetky emocionálne traumy.

Ruženín rovnako vyvoláva v ľuďoch nežnosť, upokojuje myseľ a navracia harmóniu medzi ľudí s konfliktom. Podporuje vernosť vo vzťahoch. Keď sa daruje na druhé výročie svadby, upevňuje manželský vzťah.

Okrem spomínaných účinkov dokáže ruženín tiež ochrániť pred negatívnou energiou a pred znečistením okolitého prostredia.

Mesačný kameň:

Mesačný kameň je kameň nových začiatkov. Ako napovedá jeho meno, je silne spojený s Mesiacom a s intuíciou. Podobne ako Mesiac je aj kameň spojený s premietaním a spomínaním, pretože aj Mesiac neustále dorastá a ubúda, čím pripomína, že všetko je súčasťou cyklu zmien. Najsilnejšie tento kameň pôsobí na utíšenie citov.

Mesačný kameň vyťahuje na povrch veci, ktoré boli doposiaľ uzavreté v podvedomí. Zvyšuje intuíciu a empatiu. Vyvoláva zrozumiteľné živé sny, obzvlášť v dobe splnu.

Tradične sa používa ku zvyšovaniu duševných schopností a rozvíjanie vešteckého umenia. Je možné nosiť ho ako prívesok dodávajúci odvahu k prijímaniu duševných darov.

Na duševnej úrovni mesačný kameň ukľudňuje prehnané reakcie na emotívne situácie. Je nabitý vrúcnou, pasívnou (prijímacou), ženskou energiou. Udržuje v rovnováhe mužskú a ženskú energiu a pomáha mužom, ktorý sa chcú dostať do kontaktu so ženskou stránkou svojej osobnosti. Funguje ako dokonalá protilátka pre všetkých mužov typu „macho“ a prehnane agresívne ženy.

Mentálne otvára mesačný kameň myseľ náhlym a iracionálnym podnetom. Je ale treba mať na pamäti, že rozhodne nepomáha ilúzie v súvislosti s najrôznejšími túžobnými želaniami.

V citovej rovine uhladzuje narušenú citovú stabilitu a napätie. Celkovo ukľudňuje emócie a zvyšuje citovú inteligenciu. Pokiaľ sa položí na solar plexus, upozorní na už nefungujúce spôsoby chovania v citovom živote, ktoré je vďaka tomu možné preskúmať a odstrániť. Mesačný kameň prináša hlboké citové zotavenie. Hojí taktiež problémy hornej časti zažívacieho traktu, ktoré sú spojené s citovým napätím.

Ametyst:

Ametyst je mimoriadne blahodárny pre myseľ, ktorú dokáže podľa potreby ukľudniť aj povzbudiť. Pokiaľ meditujete, odvracia všetky myšlienky od všetkého svetského smeru k ukľudňujúcemu a hlbšiemu poznaniu. Vie zmierňovať obavy, umožňuje zlepšiť sústredenie a udržovať pod kontrolou všetko, čomu sa práve venujete. Napomáha prijímaniu nových myšlienok.

Kameň pôsobí priaznivo na schopnosť rozhodovania. Posilňuje zdravé racionálne uvažovanie majiteľa a podnecuje aj jeho duchovný náhľad. Súčasne podporuje premenu zámeru na skutočnosť. Po duchovnej stránke ukľudňuje a zjednocuje, napomáha prenosu nervových signálov mozgu. Pomáha pri nespavosti spôsobenou príliš veľkou aktivitou mysle a chráni pred opakujúcimi sa nočnými morami. Ametyst zlepšuje pamäť i motiváciu, pomáha zameraniu na realistickejšie ciele. Tiež pomáha zapamätať si sny a správne im porozumieť. Uľahčuje vznik názorných živých predstáv.

Ametyst udržuje rovnováhu medzi “vysokým“ a „nízkym“, zvyšuje citové sústredenie. Odstraňuje strach, zlosť, obavy a zlobu. Potláča smútok a ľútosť. Pomáha vyrovnať sa s prežitou stratou.

Ametyst je jedným z najspirituálnejších kameňov. Prináša božskú lásku, ponúka vhľad do skutočnej podstaty človeka, povzbudzuje k nezištnosti a duchovnej  múdrosti. Otvára cestu pre rozvoj intuície a podporuje telesné vlohy. Ide o vynikajúci kameň pre meditáciu a veštenie. Je možné ho umiestniť na tretie oko, aby povzbudil jeho činnosť. Pokiaľ máte ametyst pri sebe počas spánku, môžete sa dočkať zážitkov spojených s pobytom mimo tela.

Ametyst prináša intuitívne sny. Premieňa nižšiu energiu na vyššie vibrácie duchovnej a éterickej ríše.

Akvamarín:

Akvamarín je kameň symbolizujúci odvahu. Jeho ukľudňujúca energia potláča stres a ukľudňuje myseľ. Vnáša harmóniu do svojho okolia a chráni pred jeho škodlivým znečistením. V dávnych dobách sa verilo, že dokáže čeliť temným mocnostiam a súčasne získavať priazeň ducha svetla. Námorníci ho nosili ako talizman proti utopeniu.

V duševnej rovine je akvamarín duchovne spriaznený s citlivými ľuďmi. Má schopnosť vyvolávať toleranciu druhých. Prekonáva predsudky a poskytuje podporu všetkým odpovedajúcim jedincom. Povzbudzuje k prevzatiu zodpovednosti za vlastný osud. Pomáha utvoriť vytrvalú, čestnú a dynamickú osobnosť. Dokáže zlomiť staré sebaobranné naprogramovanie.

Akvamarín ukľudňuje myseľ a odstraňuje z nej nevhodné myšlienky. Filtruje informácie prúdiace do mozgu, zlepšuje vnímavosť, zbystruje intelekt a vo chvíľach zmätku vyjasňuje skutočné okolnosti. Vzhľadom k svojej schopnosti doťahovať veci až k potrebnému koncu je akvamarín vhodným pomocníkom pri uzatváraní záležitostí vo všetkých rovinách. Prečisťuje zablokovanú komunikáciu a zlepšuje sebavyjadrovanie. Ide o kameň, ktorý napomáha k porozumeniu skrývaným citovým stavom a súčasne vníma naše pocity. Zmierňuje obavy a zvyšuje citlivosť a vnímavosť.

V duchovnej rovine akvamarín zbystruje intuíciu a otvára cestu k predvídavosti. Je skvelý kameň pre meditáciu, navodzuje vyššie stavy vedomia a duchovného uvedomenia. Ponúka svojmu majiteľovi, aby slúžil prospechu ľudstva.

Akvamarín vytvára ochranný štít pre auru a uvádza do rovnováhy čakry. Prečisťuje krčnú čakru a udržuje komunikáciu s vyššími rovinami. Taktiež pomáha udržovať súlad medzi fyzickým a duchovným telom.Veľkosť:
 • šálka - výška 7 cm, horný priemer 8 cm
 • podšálka - priemer 11 - 13 cm
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 Aj toto si pozri!