• logo
  • Môj profil
  • je prázdny
    za 0.00,- €
CuteArt.sk - Daruj Dokonalý Darček!

Cesta - necesta...

  •  

Keďže už niekoľko rokov pre vás vyrábam šperky, doplnky a dekorácie s podobou vašich domácich miláčikov - podľa ich fotografi, rozhodla som sa vám priblížiť, ako som sa k tomu vlastne dostala a ako sa moja záľuba stala mojou prácou, ktorú milujem! No cesta k tejto práci nebola ľahká a doslova ju sprevádzalo niekoľko "zrútení sa"!!!

Takže asi takto to začalo!

Môj prvý výrobok s podobou psích hlavičiek (ten nebol podľa fotografie, to prišlo až neskôr)... bol bulteriér....úplne prvé plemeno, na ktoré som sa zmohla, pretože:

  1. sama som mala v danom čase bulteriéra
  2. tvar hlavy nebol až taký náročný na modelovanie, ako u iných plemien

Samozrejme, v bielej farbe, pretože čo bolo jednoduchšie, ako nechať ho celého bieleho a nasadiť mu na tvár tri čierne bodky...?!

 Postupne ma však priatelia a zákazníci začali žiadať o dvoj - trojfarebných bulíčkov a keď prišiel na rad pálený (žíhaný), tak som myslela, že sa tým končím. Mala som ozaj pred zrútením. Ale nakoniec aj na to som sa dala a prvý pálený bulík bol na svete...

   
Ďalšie zrútenie prišlo, keď ma zákazníčka požiadala o vyrobenie náušničiek s hlavičkou jej bulíčka, ale vraj, aby sa podobal!!! No márnosť šedivá, to ste mali vidieť! Vtedy som bola rozhodnuta, že to zabalim, ale potom ma nejaká vyššia sila presvedčila, že to mám skúsiť. Tak som skúsila! Vtedy som pochopila, že nielen modelovaním, ale aj maľovaním, je človek živý. Toho bulíčka som prerábala trikrát - 2x jednu náušničku a 1x druhú... Pretože, keď sa aj tvar a farebnosť vydarili, domaľované znaky neboli také dobré, aby som to mohla poslať do sveta. Práca na celý víkend, kým som pochopila, čo a ako urobiť, kde pridať, kde ubrať...a reakcia zákazníčky? Čujte, teda...čítajte: "Jeeej, mola Nelinkaaaaa, ďakujeeeeem, už sa neviem dočkať. Môžete mi ich prosím poslať prvou triedou, ja si ju priplatím!"

Toto ma veľmi povzbudilo a vtedy som začala špekulovať, ako dať svojim zákazníkom viac...viac energie, viac vkusu, viac podobnosti...ako sa neskôr pridávali požiadavky na ďalšie plemená, tak som sa postupne o to "viac" snažila....objavili sa však zákazníci, ktorí vlastnia hrubosrsté a dlhosrsté plemená....tak to bolo moje ďalšie zrútenie, rázne som prvé objednávky tohto typu odmietla...pretože to sa jednoducho nedá!!! A nevenovala som viac týmto plemenám pozornosť...:-)

Časom sa niektorí zákazníci vrátili - jedni pre doplnenie svojej kolekcie, iní pre kúpu darčeka pre niekoho blízkeho, ale pár sa našlo aj takých, ktorí mi napísali: " odlomilo sa mu ucho! " No, čo včul?!? Takže bol čas vyšpekulovať, ako sa postarať o ušká hlavičiek na kľúčenkách a náramkoch, aby sa nevybrali na vandrovku... Jasné, živica!!! Všetky ušká som začala upevňovať po zapečení aj živicou. 

Začala som postupne pracovať viac na detailoch: vyklenutiach, stopoch na hlavičach, svalnatých čelustiach a vyplazených jazykoch, vypúlených, či zapadnutých očiach....čím viac som zvieratká prepracovávala, tým viac ma ich výroba bavila. A to ma nakoplo a posunulo k vyrobe figúriek v rôznych podobách a tiež, napočudovanie, aj dlhej srsti...

Nakoniec človek zistí, že všetko sa dá, len sa musí chcieť...síce to trvá dlhšie, je na tom viac práce, ale s výsledkami sú budúci majitelia CuteArtovských a súčasní majitelia živých psíčkov a mačičiek, pevne verím, spokojní....

Ďakujem!


Martina / CuteArt

...prejsť do E-shopu dizajnéra CuteArt...